«ШКОЛА ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» СТАРТУВАЛА ВДРУГЕ
Обласна школа лідерів учнівського самоврядування стартувала. Талановитих дітей навчають втілювати в життя свої ідеї. Учасники проєкту – учні 8-10класів.
Проєкт започаткований спільно Полтавським обласним інститутом післядипломної освіти імені М. Остроградського (ректор В. В. Зелюк) та Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» ректор О. О. Нестуля).
Перше засідання відбулося на базі Полтавського університету економіки і торгівлі. Школярі взяли участь у квестах, руханці, командоутворенні, познайомилися із платформою Moodle, пройшли інструктаж із дистанційного навчання, потренувалися логінитися в дистанційному курсі «Лідери шкільного самоврядування» та взяли участь у тренінгах .
Представниками від ЗЗСО Семенівської селищної ради стали:
- Осочинська Жасміна (Семенівський НВК №2, 9 кл.)
- Левченко Яна (Семенівський НВК№2, 9 кл.)
- Пасько Тетяна (Семенівський НВК №1 ім. М.М.Хорунжого, 10-А кл.)
- Вернигора Вікторія (Семенівський НВК №1 ім. М.М.Хорунжого, 10-Б кл.)
Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту бажає успіхів, натхнення, нових знань, навичок, вражень та лідерської поведінки майбутнім агентам змін! А також перемоги у здобутті фінансування для втілення власного проєкту для свого НВК!
День батька у ЗЗСО
День батька — щорічне свято на честь татусів, батьків, пап, що відзначається в більшості соціально розвинутих країн. В Україні день Батька відзначається в третю неділю червня.
З цієї нагоди в закладах загальної середньої освіти Семенівської селищної ради організовано проведення заходів у пришкільних оздоровчих таборах, зокрема:
- інформаційні кампанії із подолання стереотипів щодо розподілу сімейних обов’язків жінок і чоловіків;
- спортивні змагання та розваги, туристичні походи, конкурси для батьків разом з дітьми;
- колективні перегляди сімейних фільмів;
- художні та фотовиставки.
До уваги батьків!
Розпочалися тривалі літні канікули, пропонуємо організувати змістовне дозвілля дітей, бути пильними та готовими протистояти небезпечном викликам сучасності!
Кампанія „Уважні батьки” звертає увагу батьків та осіб, які їх замінюють, на проблему зваблення (спокушання) дітей у мережі Інтернет (грумінг в Інтернеті) та на актуальність питання захисту молоді від загроз онлайн.
Зваблення дітей у мережі – як уважним дорослим впоратися з новим викликом
17 травня 2019 року, Київ
Контактна особа – Олександра Заруцька, zarutska@ccf.kiev.ua
Прес-реліз
Міністерство соціальної політики України та Всеукраїнська благодійна організація „Український фонд „Благополуччя дітей” привертають увагу дорослих до проблеми зваблення дітей та підлітків у мережі Інтернет та способів протистояти та протидіяти. Наше гасло: “Батьківство – це виклик. Будьте пильними, аби чогось не проґавити“
«За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина в Україні стикається з сексуальним насильством у різних формах, – говорить Наталя Федорович, заступник Міністра соціальної політики України. – Цей досвід може залишити травму на все життя. І сьогодні чи не найбільше ризиків зосереджено в Інтернеті. Адже анонімна мережа – ідеальний простір для зловмисників, а вік користувачів мережі щороку знижується: погляньте на цифри».
Дослідження фіксують постійне зростання кількості випадків спокушання в мережі, або грумінгу. Ідеться про ситуацію, коли зловмисники за допомогою маніпуляцій схиляють дітей до створення матеріалів еротичного характеру, а іноді до реальних зустрічей та сексуального використання.
«Майже чверть європейських підлітків (23,1%) зізнаються, що зустрічалися з дорослими, з якими познайомилися в Інтернеті, при цьому третина з них нікому про це не розповідала! – каже Тетяна Цюман, голова правління Фонду та експертка з протидії сексуальному насильству. – Ми посилаємося на дані наших колег із Польщі, Великобританії, США, тому що у нас подібні дослідження не проводяться, однак Україна повторює всі європейські тенденції в мережі – а значить, виклики перед нами ідентичні».
І справді, третина дзвінків на Національну дитячу «гарячу» лінію в 2017–18 роках стосувалася небезпек в мережі Інтернет.
Та означає це, що можна заборонити дітям виходити в мережу, зав’язувати нові знайомства чи спілкуватися без нашого суворого нагляду? Якщо ідеться про підлітка – у жодному разі! Цим ви тільки зруйнуєте довірливі взаємини та поглибите ризик.
Натомість ми пропонуємо дорослим вивчити проблему, а дітей навчити правил безпеки, які будуть захищати краще за будь-які обмеження.
Кампанія «Уважні батьки» звертає увагу батьків та осіб, які їх замінюють, на те, що їм належить ключова роль у захисті дітей від загроз онлайн. Адже маніпулятори зазвичай обирають своїми цілями дітей, які потребують уваги, схвалення, та тих, які залишилися сам на сам із власними проблемами.
Відповіді на запитання, що таке грумінг, кому він загрожує, як проводяться зловмисники, а як варто поводитися уважним дорослим, легко знайти на веб-сторінці кампанії: https://childfund.org.ua/diialnist/kampaniia-uvazhni-batky
А почати розмову з дітьми ми радимо з короткометражного фільму (106 с.), юна героїня якого стала заручницею зловмисника, а її батьки цього не помічають. Подивіться це відео разом – і вам буде про що поговорити: https://www.youtube.com/watch?v=QYZQ_KifvgY
ДЮП-2019
23 квітня 2019 р на базі Семенівського НВК №1 ім.М.М.Хорунжого пройшов І етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних. У змаганнях взяли участь 5 команд ЗЗСО Семенівської селищної ради та Семенівської райдержадміністрації,а саме “Спалах” (Веселоподільської ЗОШ І-ІІІ ст.), “Гарячі серця”(Устимівської ЗОШ І-ІІІ ст.), “Блискавка” (Семенівського НВК №1 ім.М.М.Хорунжого), “Рятівник” (Семенівського НВК №2), “Палаючі серця” (Горошинської ЗОШ І-ІІІ ст.).
Фестиваль проводиться щороку серед дружин юних пожежних з метою навчання учнів загальноосвітніх навчальних закладів правилам безпечної поведінки, формування в учнівської молоді поваги до професії рятувальника, залучення її до вивчення історії пожежно-рятувальної справи та популяризації серед дітей і молоді здорового способу життя.
Фестиваль проводиться за ініціативи Семенівського РС ГУ ДСНС України у Полтавській області. За результатами оцінювання переможцями стали:
- місце – “Блискавка” Семенівського НВК №1 ім.М.М.Хорунжого
- місце – “Рятівник” Семенівського НВК №2
- місце – “Спалах” Веселоподільської ЗОШ І-ІІІ ст.
І (ОТГ) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
19.04.2019 року на базі Веселоподільської ЗОШ І-ІІІ ст. Семенівської селищної ради було проведено І (ОТГ) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Гра «Сокіл» («Джура») є системною формою національно-патріотичного виховання дітей та молоді, важливим засобом громадянської освіти, формування національно-патріотичної свідомості. У Грі взяли участь 4 рої закладів загальної середньої освіти Семенівської селищної ради: «Семенівські характерники» Семенівського НВК №1 ім.М.М.Хорунжого, «Молода Січ» Степанівської ЗОШ І-ІІІ ст., «Хортиця» Семенівського НВК №2 та «Козацька слава» Веселоподільської ЗОШ І-ІІІ ст.
Учні змагались у наступних конкурсах: конкурс «Впоряд», стрільба з пневматичної гвинтівки, інтелектуальна гра-вікторина «Відун», туристсько-спортивна смуга перешкод, силове змагання та метання учбової гранати. Рої продемонстрували відповідну підготовку, спритність, фізичну витривалість, ерудицію. Джури добре марширували, вміло заспівали стройову пісню, влучно стріляли, виявили високий рівень знань з історії українського козацтва, нашої держави та Збройних сил України.
Головною суддівською колегією І (ОТГ) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у складі Вайла С. А. (головний суддя, методист МК), Шестопал О.В. (заступник головного судді, завідувач методичного кабінету), Киби Т. П. (головний секретар, методист МК), на основі балів, виставлених членами журі на кожному етапі Гри, визначено переможців І (ОТГ) етапу Гри.
За рішенням експертної комісії (журі) переможцями у загальнокомандному заліку визнано:
- І місце – рій «Козацька слава» Веселоподільської ЗОШ І-ІІІ ст.
- ІІ місце – рій «Семенівські характерники» Семенівського НВК № 1 ім.М.М.Хорунжого.
- ІІІ місце – рій «Хортиця» Семенівського НВК №2.
Рій «Молода Січ» Степанівської ЗОШ І-ІІІ ст. та керівників рою відзначено за активну участь, творчий підхід і жагу до перемоги.
Підсумки проведення початкового етапу Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
З 01 по 05 квітня 2019 р. пройшов початковий етап заочного конкурсу звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в межах об’єднаної територіальної громади (далі – Конкурс).
Конкурс звітів у 2019-2020 н.р. проходив вперше. Усі заклади загальної середньої освіти Семенівської селищної ради взяли в ньому участь. До конкурсного відбору було допущено звіти роїв молодшої (віком 6-10 років) та середньої (віком 11-14 років) вікових груп (згідно умов проведення Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
За рішенням експертної комісії (журі) переможцями та призерами в загальному заліку початкового етапу Конкурсу у кожній віковій групі визнано:
- Молодша вікова група («козачата» або «новаки»):
- Рій «Соколята» Веселоподільської ЗОШ І-ІІІ ст – І місце.
- Рій «Хортиця» Семенівського НВК №2 – ІІ місце.
- Середня вікова група (“джури”):
- «Серце патріота» Семенівського НВК№1 ім.М.М.Хорунжого – І місце.
- «Веселка» Степанівської ЗОШ І-ІІІ ст. – ІІ місце.
- «Козацька дружба» Паніванівської ЗОШ І-ІІ ст. – ІІІ місце.
- «Нескорені» Товстівської ЗОШ І-ІІ ст. – ІV місце.
Підсумки проведення у 2018-2019 н.р. огляду-конкурсу на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної роботи у закладах загальної середньої освіти Семенівської селищної ради
З 01 грудня 2018 року до 15 березня 2019 року в закладах загальної середньої освіти Семенівської селищної ради проведено огляд-конкурс на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної роботи (далі – огляд-конкурс).
В огляді-конкурсі взяли участь три школи – опис правоосвітньої та правовиховної роботи Дебелої Яни Григорівни – заступника директора з виховної роботи Семенівського навчально-виховного комплексу №1, Любицької Алли Іванівни – заступника директора з виховної роботи Веселоподільської ЗОШ І-ІІІ ст. та Вольської Лариси Володимирівни – заступника директора з виховної роботи Семенівського навчально-виховного комплексу №2.
За рішенням членів журі огляду-конкурсу опис правоосвітньої та правовиховної роботи Вольської Лариси Володимирівни, заступника директора з виховної роботи Семенівського навчально-виховного комплексу №2 визнано переможцем.
І (ОТГ) етап обласного конкурсу-огляду екологічних агітбригад та екологічних театрів (шоу)
14.03.2019 р. на базі Семенівського НВК №2 було проведено І етап обласного конкурсу-огляду екологічних агітбригад та екологічних театрів (шоу). У конкурсі взяли участь 3 екологічні агітбригади. У цьому році для учасників було запропоновано тему «Моя маленька Батьківщина» з метою висвітлення проблеми збереження природи рідного краю.
Журі відзначило, що всі учасники відповідно до умов проведення дотримались регламенту конкурсних виступів, актуальності та соціального значення порушених у виступах екологічних проблем згідно визначеної тематики. Виступи команд були надзвичайно змістовними та емоційними , а учасники артистичними.
В результаті екологічні агітбригади, за рішенням суддівської колегії, (у складі Петухової Н.М. – начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту, голови журі та членів журі: Шестопал О.В. – завідувача методичного кабінету; Вайла С.А.– методиста методичного кабінету; Киби Т.П. – методиста методичного кабінету), отримали такі місця:
І місце – «Пролісок» Семенівського НВК № 2 (керівники Буряк В.І., Вольська Л.В.);
ІІ місце – «Шанс» Семенівського НВК № 1 ім. М.М. Хорунжого (керівник Погрбняк Н.С.);
ІІІ місце – «Пролісок» Веселоподільської ЗОШ І-ІІІ ст.( керівник Наухатько О.Ф.).
«Молодь обирає здоров’я»
12 березня 2018 року на базі Семенівського НВК №2 був проведений І етап фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», в якому взяли участь 4 команди закладів загальної середньої освіти Семенівської селищної ради. Програма фестивалю включала в себе конкурс літературно-музично-спортивних міні-композицій, конкурс плакатів та конкурс фотографій.
Учасники фестивалю продемонстрували високий рівень інформованості з питань набуття та засвоєння нових знань про здоровий спосіб життя, профілактики тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, захворювань на ВІЛ/СНІД, інфекцій, що передаються статевим шляхом, протидії булінгу та зміцненню психічного та духовного здоров’я.
На підставі рішення журі фестивалю-конкурсу, переможцями у загальному заліку з 3 конкурсів (літературно-музично-спортивних міні-композицій, у конкурсі плакатів та фотографій) визначено переможців:
І місце – команду «Тайм-аут» Семенівського НВК № 1 ім. М.М. Хорунжого (керівники Коверя Жанна Анатоліївна, Дунай Олена Миколаївна);
ІІ місце – команду «Вітамінки» Веселоподільської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Любицька Алла Іванівна);
ІІІ місце – команду «Веселка» Степанівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівники Кульчій Юлія Дмитрівна, Ключик Тетяна Йосипівна)
Команда «Білий аркуш» Товстівської ЗОШ І-ІІ ст. (керівники Пипич Григорій Миколайович, Сичова Юлія Василівна) відмічена за просвітницьку роботу та пропаганду здорового способу життя серед дітей та молоді.
План обласних та всеукраїнських масових заходів з дітьми та учнівською молоддю еколого-натуралістичного спрямування на 2019 р.
Еколого-натуралістичне виховання план масових заходів 2019
Календар обласних та всеукраїнських масових заходів, акцій, семінарів, конференцій та заочних конкурсів з туристсько-краєзнавчої, національно-патріотичної та музейної роботи у 2019 році
Всеукраїнський огляд музеїв
З 12 по 30 листопада 2018 року в рамках Всеукраїнського огляду музеїв було проведено огляд музеїв при закладах загальної середньої освіти Семенівської селищної ради. Комісією, у складі п’яти осіб, було оглянуто два музеї:
1.Музей історії села Веселоподільської ЗОШ І – ІІІ ст. Семенівської селищної ради. Профіль та вид музею: історико – краєзнавчий. Керівник музею – Володимир Миколайович Коваленко.
2.Музей народознавства при Семенівському навчально-виховному комплексі №2 Семенівської селищної ради. Профіль та вид музею: етнографічний. Керівник музею – Наталія Василівна Шудря.
Огляд проводився з метою удосконалення діяльності музеїв при закладах освіти, аналізу їхньої роботи, підвищення ролі в освітньому процесі та вихованні юних громадян України.
Матеріали музеїв доступні для ознайомлення учнів та вихованців, використовуються педагогами закладів освіти під час проведення уроків, виховних годин, масових заходів, засідань «круглих столів» тощо.